Wilcze kobiety - Hanna Greń

„Wilcze kobiety” Pani Hanny Greń wybrałam sobie jako pierwszą książkę spośród bogatej oferty wydawnictwa „Replika”. Zdecydowałam się na tę lekturę, ponieważ całkiem niedawno skończyłam najnowszą powieść tej Autorki i chciałam porównać wrażenia. Pech chciał, iż nie zwróciłam uwagi na fakt, że tytuł ten pochodzi z serii „W trójkącie Beskidzkim” i jest czwartą z kolei częścią w tym cyklu. W związku z tym na początku nie bardzo potrafiłam zorientować się w sytuacji oraz wzajemnych relacjach bohaterów, mając wrażenie, iż coś mnie jednak ominęło. Polecam więc czytać zgodnie z kolejnością którą zamieszczę pod swoją recenzją.
Mimo początkowych perturbacji, spotkanie z tym kryminałem zaliczam do udanych i mogę śmiało polecić innym wyprawę w okolice bardzo lubianej przeze mnie Wisły. Wielowątkowa powieść splata losy dobrych i złych w ten sposób, że nie możemy narzekać na nudę. Największym atutem tej historii jest sposób budowania żeńskich postaci. Nie ma tu bezwolnych mimoz poddających się całkowicie „silnym i mądrzejszym” panom i władcom życia i śmierci, czyli osobnikom płci męskiej. Panie działają tu na takich samych prawach jak panowie i nie są pozbawione inteligencji i sprytu. Nawet jeśli los wtłacza je w trudne sytuacje, nie pozostają bierne i podporządkowane.
Miejsce osadzenia akcji również przypadło mi do gustu. Góry mają w sobie coś magicznego i mrocznego, co z całą pewnością gra zawsze na korzyść autora. Elementy magiczne wprowadzane są tu oszczędnie, a tego właśnie najbardziej byłam ciekawa po spotkaniu z uprzednio przeczytaną książką Pani Greń. Tutaj jest tego zdecydowanie mniej, ale z łatwością można się zorientować, że to co pod powierzchnią, leży w kręgu zainteresowania Autorki tak samo mocno, jak to co widoczne na pierwszy rzut oka.
Powieść jest brutalna, dosadna i przekraczająca granice mojego komfortu. Pojawiający się wątek pedofilski był trudny w odbiorze, jednak cóż, takie sytuacje mają miejsce w rzeczywistości ….
Jeśli lubicie Państwo mocne kryminały, bez wątpienia „Wilcze kobiety” skierowane są właśnie dla Was.
Moje pierwsze spotkanie z wydawnictwem „Replika” przebiegło bardzo pozytywnie. Powieść ma ciekawą okładkę, która doskonale koresponduje z pozostałymi częściami „W trójkącie Beskidzkim”. Jako czytelnik doceniam takie niuanse i cieszy mnie, kiedy moja wizja historii jest zgodna z tą, którą prezentuje druga strona. Jeśli tak samo, jak i ja nie mieliście Państwo do tej pory styczności z „Repliką” proszę dać temu wydawnictwu szansę, zarówno poziom merytoryczny jak i estetyczny z pewnością nie zawiedzie!


Cykl: W Trójkącie Beskidzkim

1. Uśpione królowe 
2. Cynamonowe dziewczyny 
3. Otulone ciemnością 
4. Wilcze kobiety 
5. Popielate laleczki
 

Komentarze

 1. Prawdziwy czytelnik poradzi sobie nawet z czytaniem serii od końca :-) Przyjmujesz wyzwanie? :-) A tak serio i w temacie, nie miałam jeszcze okazji poznać pozycji tego wydawnictwa. Słyszałam o nim dobre opinie i może czas, żebym i ja przekonała się, co dobrego znajduje się w ofercie. Piękne zdjęcie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjmuję wyzwanie :-)
   To dopiero będą emocje!! :-)))
   Pozdrawiam Cię serdecznie.

   Usuń
 2. Moją jedyną jak na razie przeczytaną książką autorki jest "Wioska kłamców". Bardzo mi się podobała, W najbliższym czasie planuję sięgnąć po mający premierę w maju drugi tom. Ale pozostałe książki autorki też na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed nami nieustająca góra książek do przeczytania. Ledwie człowiek z dumą wygrzebie się z zaległości, a tu na horyzoncie pojawia się kolejny stos... Jak to jest? :-)
   Jestem taka szczęśliwa, że mamy takie fajne problemy!!

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Moja kuzynka Rachela - Daphne du Maurier

Trzy kobiety - Joanna Jax

Horyzont - Jakub Małecki

Coraz mniej światła - Nino Haratischwili

Na wieczne potępienie - Małgorzata Rogala

Jedyny walc - Małgorzata Garkowska

Narcyz - Izabela M. Krasińska

Sztorm - Daria Kaszubowska / SAGA KASZUBSKA tom. 1

Kwadrans - Emilia Kiereś

Deficyt niebieskich migdałów - Agnieszka Zakrzewska