Kalendarz adwentowy - Barbara GarczyńskaW czasach mojego dzieciństwa słodki kalendarz adwentowy stanowił niezwykły rarytas. Miały go tylko nieliczne Dzieci.
Teraz dwadzieścia cztery czekoladki zapakowane w kolorowe tekturki można kupić w każdym sklepie i może trochę szkoda, że nie jest on już tak wyczekiwanym i emocjonującym prezentem...
Przygotowania do nadchodzących świąt stały się zdecydowanie trudniejsze niż kiedyś. Zalew wszelkich dóbr materialnych jest tak ogromny, że trudno ukierunkować uwagę młodszych członków rodziny na to, co tak naprawdę najistotniejsze jest w okresie oczekiwania na narodziny Pana Jezusa.
Niby wszystko mamy, jednak czegoś nam często brakuje, prawda?
Kalendarz adwentowy” Pani Barbary Garczyńskiej może stanowić wstęp do rozmów z Dziećmi o tym wyjątkowym czasie. Czteroletnia Małgosia, dwuletni Pawełek oraz ich sympatyczni rodzice sprawią, że lektura będzie stanowiła radosne i mądre spotkanie z grupą przyjaciół.
Dwadzieścia cztery krótkie opowiadania pozwolą na codzienną spokojną refleksję nad każdym zagadnieniem związanym bezpośrednio z Bożym Narodzeniem. Historyjki utrzymane są w miłym, pogodnym i żartobliwym nastroju. Dodatkowo pod każdym tekstem umieszczone zostały pytania mające stanowić kontynuację przygody z książką. Zostały tak przygotowane, że nawet młodszy przedszkolak będzie w stanie uczestniczyć w dyskusji.
Autorka w przejrzysty sposób usystematyzowała najważniejsze zagadnienia związane z Adwentem. Korzystając z papierowego „Kalendarza” o niczym nie zapomnimy i z pewnością sami wzbogacimy swoją wiedzę. To tylko inspiracja do dalszych działań, ale jakże twórcza i przyjemna!
Pani Ewelina Jaślan-Klisik zadbała, by graficzna strona tego projektu była równie atrakcyjna. Ilustracje są estetyczne, ciepłe i pastelowe, doskonale dopasowane do możliwości percepcyjnych młodszego czytelnika.
Przywróćmy świętom ich dawną magię i nauczmy nasze Dzieci radości oczekiwania na najważniejsze momenty roku. Bez pośpiechu, za to z ogromnym uśmiechem.
Kalendarz adwentowy” wydawnictwa „PROMIC” to fantastyczny prezent dla Maluchów, ale i dla nas samych. Tym razem o niczym już nie zapomnimy :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kwadrans - Emilia Kiereś

Moja kuzynka Rachela - Daphne du Maurier

Na moment przed świtem & Ostatnia iskra nadziei - Magdalena Wala

Gdzie śpiewają raki - Delia Owens

Nasze niebo - Sylwia Kubik

Horyzont - Jakub Małecki

Trzy kobiety - Joanna Jax

Sen o okapi - Mariana Leky

Olive Kitteridge - Elizabeth Strout

Czytelnicze podsumowanie roku 2020