Bajkowe lulanki - Agnieszka Tyszka

Bajkowe lulanki” autorstwa Pani Agnieszki Tyszki są najpyszniejszą strawą duchową przed snem dla dużych i małych czytelników. Książka jest spowita tak lekką i przyjemną mgiełką pozytywnych uczuć, że śledząc kolejne losy bohaterów, nie możemy przestać się uśmiechać.
Wróżka Lukrekcja, która mieszka na skraju bajkowego lasu ma wielu przyjaciół. Dzięki niej poznamy Elfiątko, Srebrzystą Ćmę, czy Zielonooki Wiatr. Wszyscy są tu niezwykle gościnni i chętnie dzielą się z innymi dobrą radą, czy pomocą. Dziesięć rozdziałów to dziesięć spotkań z różnymi osobowościami. Porządny Owadek jest niezwykle nieśmiały, Żuk Mądrala pisze na swoją własną cześć pochwalne piosenki, a Biedronka okazuje się niezwykle odważną i mądrą istotką.
Mój dom może być wszędzie, ale to wasza przyjaźń jest najważniejsza na świecie”-mówi jeden z bohaterów i wcale nie żartuje, bo to właśnie koleżeństwo, wzajemne zrozumienie i dobroć wiodą prym w tej cudownej opowieści.
W bajkowych lulankach” jest tyle dobrej energii, że nie sposób zamknąć ją w zwięzłych słowach. Nie myślcie jednak, że ta opowieść jest cukierkowa i nudna. Pojawiają się i złe czarownice, które psują szyki naszym bohaterom. Jedną z nich jest Zębata Euzebia, która mimo złych zamiarów i wiecznego niezadowolenia nie jest w stanie zakłócić porządków bajkowego świata.
Proponuję czytać codziennie przed snem jeden rozdział, stopniowo budując napięcie i tuląc do snu piękną, poetycką historią.
Pani Aleksandra Kucharska-Cybuch w mistrzowski sposób wzbogaciła tę książkę o ilustracje. Utrzymane w ciepłych, lekko rozmytych barwach obrazki zachęcają do wyciszenia się przed snem. Kocham książki, w których istnieje tak wielka zgodność pomiędzy słowem, a obrazem.
Wydawnictwo „Akapit Press” zadbało, aby książka była porządnie wydana i wystarczyła na dłużej. Solidna okładka, ładny papier, duży druk, który pozwoli czytać na spółkę z nawet młodszym Dzieckiem.
Inspirująca zabawa i początek dyskusji o funkcjonowaniu w społeczeństwie.
Serdecznie polecam!!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

SERIA : Wydziedziczone. Tom 1-3. Gorzej urodzona. Niespełniona miłość. Tajemnice z przeszłości - Mirosława Kareta

Sztorm - Daria Kaszubowska / SAGA KASZUBSKA tom. 1

Coraz mniej światła - Nino Haratischwili

Kwadrans - Emilia Kiereś

Gdzie jesteś, Leno? - Joanna Opiat-Bojarska

Trzy kobiety - Joanna Jax

Sycylijskie lwy. Tom 1 - Stefania Auci

Miedziany listek - Emilia Kiereś

Cenny motyw - Małgorzata Rogala

Kochankowie burzy. Panna z Jaśminowa - Elżbieta Gizela Erban