Szwindel - Jakub Ćwiek

Czasami to już tak w życiu jest, że im mniej się spodziewamy, tym więcej dostajemy. Czasami jednak bywa wręcz odwrotnie. Taki to szwindel jest.
Codzienna pobudka o piątej trzydzieści, kawa z tego samego kubka i etacik w korporacji jest niekoniecznie dla wszystkich. Wszystko poparte faktami i porządnym badaniem. Tak jest.

Con artyści wybierają inną drogę. Musi w tej pracy być wyraźny twist, pozycje nie mogą być szablonowe i wielokrotnie ograne. Przecież każdy z nich ma zadatki na bycie legendą. Im bardziej niewygodnie, tym bardziej wiarygodnie. Najważniejsza jest dobra mina do złej gry. W dodatku to taniec towarzyski, więc trzeba poczuć rytm partnera. Nie liczy się kasa, nie liczy się nic, taki to szwindel proszę państwa jest.
Jeśli już opanujesz kroki i masz swój własny styl, nie znaczy to jeszcze nic... Nie znaczy to kompletnie NIC. Kto tańczy najlepiej, a kto tylko jest tłem?
A może wcale nie jesteś na parkiecie?Lampy zgaszone, muzyka powoli przestaje też grać, odetchnij więc głęboko sobą. Ale czy ty jeszcze wiesz, która maska to ty? Im większa obietnica wygranej, tym mocniej odbierzesz komuś jego sny... Chyba, że będzie akurat dokładnie na odwrót. Daj się uwieść tej historii, pozwól wkręcić się najmocniej jak tylko potrafisz. W czytaniu nie zawsze chodzi o to, aby ciągle być czujnym, by wyłapać i wypunktować wszelkie potknięcia. Czasami można się zgubić, pomylić wątki i zapodziać bohatera. Można przecież pozwolić, by autor puścił do nas oko. Ta gra dopiero się zaczyna, gdy ty kończysz ostatnie zdanie. Może jutro zastanowisz się dwa razy przed następną grą, a może stwierdzisz, że wciąż jeszcze masz ochotę na następny trik. Każdy jest iluzjonistą własnych przeżyć. Dla mnie Jakub Ćwiek na tak. Poczekajcie, sprawdzę tylko, czy stoję równo w szeregu...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Moja kuzynka Rachela - Daphne du Maurier

Trzy kobiety - Joanna Jax

Nic o tobie nie wiem - Małgorzata Rogala

Gambit - Maciej Siembieda

Jedyny walc - Małgorzata Garkowska

Sztorm - Daria Kaszubowska / SAGA KASZUBSKA tom. 1

Kotka i Generał - Nino Haratischwili

Miłość, pies i czekolada - Małgorzata Lis

Gdzie śpiewają raki - Delia Owens

SERIA : Wydziedziczone. Tom 1-3. Gorzej urodzona. Niespełniona miłość. Tajemnice z przeszłości - Mirosława Kareta