Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu - John Flanagan

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Czuję się zaszczycona, że mogę dodać coś od siebie na tego cudownego bloga prowadzonego przez moją mamę. Zostałam poproszona, aby z okazji Dnia Dziecka opisać jedną z moich ukochanych książek na co chętnie przystałam. Więc... Zaczynajmy! Wybrałam pierwszą część  sagi ,, Zwiadowcy" autorstwa pana Johna Flanagana.

  ,,Ruiny Gorlanu" to pełna niesamowitych zwrotów akcji i specyficznego humoru opowieść osadzona w czasach średniowiecza, która  na pierwszy rzut oka  jest  adresowana do chłopców lecz z czystym sumieniem mogę  stwierdzić, że dziewczyny również będą zachwycone. Książka opowiada o ekscytujących przygodach piętnastoletniego Willa - mieszkańca zamkowego sierocińca ,który marzy o zostaniu rycerzem tak jak jego ojciec, jednak niski wzrost i drobna budowa nie są zbyt przydatne w umiejętności władania mieczem. W dniu wyboru chłopiec otrzymuje intrygującą propozycję od jednego z tajemniczych zwiadowców - Halt proponuje mu naukę u swojego boku. Z początku Will nie jest przekonany - szpiedzy parający się czarną magią, którzy potrafią stać się niewidzialni nie są zbyt zachęcający, lecz w innym wypadku pozostaje tylko praca na roli, a tego chłopiec by nie zniósł. Rozpoczęcie nauki u żywej legendy otwiera przed chłopcem niesamowite możliwości, o jakich mu się nawet nie śniło.

Książka jest napisana ciepłym, pogodnym językiem, nie zawiera długich i nudnych opisów przez co jest bardzo przyjemna w odbiorze. Wciąga czytelnika, zachęca do poznania dalszych losów postaci, które z każdą kolejną kartką stają się nam coraz bliższe.Na 318 stronach czystej przyjemności została zawarta prawdziwa przyjaźń, męskość i niespotykana odwaga. Gorąco polecam, książka godna przeczytania!

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Nic o tobie nie wiem - Małgorzata Rogala

Gambit - Maciej Siembieda

Wiosenne przebudzenie. Duchy minionych lat - Joanna Jax

Wiatr ze wschodu. Czas białych nocy - Maria Paszyńska

Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił - Ałbena Grabowska

Szepty z wyspy samotności - Magda Knedler

Na moment przed świtem & Ostatnia iskra nadziei - Magdalena Wala

Czytelnicze podsumowanie roku 2020

Córka fałszerza - Joanna Jax

Warto poczekać - Maria Fabisińska, Liliana Fabisińska