Immunitet - Remigiusz Mróz


Znalezione obrazy dla zapytania Immunitet - Remigiusz Mróz

Wspominałam ostatnio, że jestem właśnie w trakcie wyzwania czytelniczego-czytam wszystko autorstwa Remigiusza Mroza, aby wyrobić sobie pełne zdanie o autorze, a przy okazji jednoznacznie opowiedzieć co do faktu, czy jestem za/ przeciw. Magia, czy grafomania? Fascynuje mnie fenomen tego pisarza i sposób w jaki buduje swój wizerunek oraz karierę. Ostatnio wyczytałam, iż Mróz rozbrajająco wyznał, że pisze także o pod innym nazwiskiem, ba w dodatku obco brzmiącym. Ta wiadomość spowodowała, że pasuję w swoim prywatnym wyzwaniu, bo przy takim tempie wydawania kolejnych pozycji nigdy nie przeczytam już nic innego.
Ale do rzeczy. Moje oczekiwania w stosunku do piątego tomu traktującego kolejną sprawę duetu Chyłka-Zordon były wysokie. Poprzednia, czwarta część jest moim prywatnym hitem, który umiliła mi poprzedni miesiąc. Niestety, szybko okazało się, że tym razem obędzie się bez fajerwerków i postępy dokumentowane liczbą przeczytanych stronic były mizerniutkie niczym pierwsze podrygi rodzącej się wiosny.
Fragmenty opisujące (już po raz kolejny) zawiłości procesu sądowego czytałam myśląc równocześnie o sprawach służbowych, a resztę przeczytałam bez większych zachwytów. Tak samo jak Chyłka mam słabość do łacińskich maksym i te przywitałam z pełnym uśmiechem.
Tymczasem stawiam przecinek w znajomości z Remigiuszem Mrozem. Czuję się zmęczona cudownymi rozwiązaniami i dość powtarzalną fabułą.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nic o tobie nie wiem - Małgorzata Rogala

Gambit - Maciej Siembieda

Wiosenne przebudzenie. Duchy minionych lat - Joanna Jax

Wiatr ze wschodu. Czas białych nocy - Maria Paszyńska

Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił - Ałbena Grabowska

Szepty z wyspy samotności - Magda Knedler

Na moment przed świtem & Ostatnia iskra nadziei - Magdalena Wala

Czytelnicze podsumowanie roku 2020

Córka fałszerza - Joanna Jax

Warto poczekać - Maria Fabisińska, Liliana Fabisińska