Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - Elena Favilli, Francesca Cavallo

Dzień dobry!
Z tej strony Marysia. Z okazji zakończenia roku szkolnego chciałabym opowiedzieć Państwu o mojej ostatniej lekturze. Sądzę, że ta książka nie powinna przejść bez echa, tylko powinien usłyszeć o niej każdy uczeń i uczennica. Zaczynają się wakacje, będzie więc zdecydowanie więcej czasu na swobodne rozkoszowanie się dobrą literaturą.
Po ,,Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” sięgnęłam za namową mojej najlepszej przyjaciółki. Autorkami są dwie wspaniałe osoby – dziennikarka i przedsiębiorczyni medialna- Elena Favilli oraz nagradzana reżyserka i pisarka- Francesca Cavallo. Tym razem to ja chciałabym zachęcić Państwa do zapoznania się z aż setką opowieści o kobietach, które nie bez powodu zapisały się na kartach historii.
Podczas lektury możemy nie tylko przeczytać budujące cytaty pozostające głęboko na dnie serca, ale i podziwiać piękne portrety zaprezentowanych kobiet. Każdej z bohaterek poświęcono jedną ilustrację, zebrał się więc niezwykły album wielkich indywidualności. Stanowi on dzieło sześćdziesięciu nadzwyczajnych artystek z całego świata, które zostały wymienione z imienia i nazwiska na końcu opowieści. To niezwykłe, porywające wręcz bajkowe historie. Dzięki „Młodym buntowniczkom” otrzymujemy zastrzyk wiary w siebie i swoje możliwości- wszystkie mamy szansę, by spełniać w przyszłości swoje marzenia i sięgać samych gwiazd!.
W każdym z opowiadań znajdziemy coś dla siebie. Buntownicze wojowniczki, kolorowe artystki i odważne działaczki polityczne przestają być tylko niedostępnymi ideałami nie do osiągnięcia dla przeciętnej dziewczyny, a stają się prawdziwą inspiracją z krwi i kości! Podczas lektury możemy dowiedzieć się również wielu interesujących rzeczy. Mamy okazję nie tylko spojrzeć na historię w zupełnie inny sposób, ale także na nowo odkryć zapomniane przez upływ czasu wydarzenia. Sądzę, że książka nie jest skierowana do najmłodszych czytelników, chociaż z pomocą rodzica, czy starszego rodzeństwa i dla nich może ona być pociągająca. To lektura obowiązkowa dla każdej ciekawej świata, młodej dziewczyny. Nie zapominajmy również o chłopakach, bo i oni powinni usłyszeć o buntowniczkach. Artystyczne dusze bez względu na płeć będą zachwycone szatą graficzną i różnorodnością zastosowanych technik plastycznych.
Te krótkie opowiadania zostały przygotowane przez wydawnictwo „Debit” w przepiękny i wyjątkowy sposób. Wszechobecne rysunki, soczyste kolory i duża czcionka dają wysoki komfort podczas spotkania z każdą z bohaterek. Sposób, w jaki została opowiedziana każda z historii jest po prostu uroczy i budujący. Serdecznie polecam i zachęcam do lektury. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Moja kuzynka Rachela - Daphne du Maurier

Trzy kobiety - Joanna Jax

Nic o tobie nie wiem - Małgorzata Rogala

Gambit - Maciej Siembieda

Jedyny walc - Małgorzata Garkowska

Sztorm - Daria Kaszubowska / SAGA KASZUBSKA tom. 1

Kotka i Generał - Nino Haratischwili

Miłość, pies i czekolada - Małgorzata Lis

Gdzie śpiewają raki - Delia Owens

SERIA : Wydziedziczone. Tom 1-3. Gorzej urodzona. Niespełniona miłość. Tajemnice z przeszłości - Mirosława Kareta