Amelka - Katarzyna Majgier

Dzień dobry!
Z tej strony Marysia. Opowiem Państwu dzisiaj o mojej ostatniej lekturze.

Sięgając po powieść pod tytułem „Amelka” byłam przekonana, że będzie to prosta historia przeznaczona dla dużo młodszych ode mnie czytelników. Taki wniosek wysnułam zerkając na kolorową okładkę. Już po pierwszych stronach wiedziałam jednak, jak świetną książkę trzymam w rękach.

Z twórczością pani Katarzyny Majgier spotkałam się już parokrotnie (na tym blogu pojawiła się moja opinia o „Trzynastce na karku” tej autorki) i za każdym razem byłam równie mile zaskoczona. ,,Amelka” to kolejna pozycja, do której na pewno kiedyś powrócę i chętnie będę polecać ją innym. Ta pełna humoru opowieść przedstawiona z perspektywy dziesięcioletniej marzycielki, wciągnęła mnie bez reszty, stanowiąc przyjemną rozrywkę i odskocznię od codziennych zajęć. Podczas lektury możemy śledzić losy rezolutnej bohaterki, jej zwariowanych kolegów i zazdrosnych koleżanek. Osadzona w Bolkach Małych akcja nabiera tempa, gdy znana ekipa filmowa podejmuje decyzję, by kręcić na terenie wioski film kostiumowy. Zawód aktorki od dawna był marzeniem ambitnej dziewczynki, więc w obliczu niepowtarzalnej szansy postanawia czym prędzej działać!
Moim zdaniem książka jest zdecydowanie godna polecenia, a sposób jej wydania-uroczy. Każda strona została wzbogacona o radosne ilustracje umilające lekturę. Czcionka jest odpowiednio dobrana dla młodszych czytelników, a tekst został idealnie rozłożony na trzystu dwudziestu stronach czystej przyjemności :-). Uważam, że jest skierowana głównie do rówieśniczek Amelki, ale zapewniam, że starsze osoby również znajdą w niej świetną rozrywkę pod warunkiem, że mają do siebie dystans i zachowały odrobinę dziecięcej radości i fantazji. Serdecznie zachęcam do lektury!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Moja kuzynka Rachela - Daphne du Maurier

Trzy kobiety - Joanna Jax

Horyzont - Jakub Małecki

Coraz mniej światła - Nino Haratischwili

Na wieczne potępienie - Małgorzata Rogala

Jedyny walc - Małgorzata Garkowska

Narcyz - Izabela M. Krasińska

Sztorm - Daria Kaszubowska / SAGA KASZUBSKA tom. 1

Kwadrans - Emilia Kiereś

Deficyt niebieskich migdałów - Agnieszka Zakrzewska