Trzynastka na karku - Katarzyna Majgier


Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Jestem zachwycona, że po raz kolejny mogę dodać coś od siebie na bloga prowadzonego przez moją mamę. Zrecenzuję dziś książkę pani Katarzyny Majger pt. ,,Trzynastka na karku", więc zaczynajmy!

Opowieść nastoletniej Ani to pełna zabawnych anegdotek, niezwykle przyjemna w odbiorze lektura, przy której rozrywkę znajdzie wiele dorastających dziewczyn. Książka opowiada o zwykłym, codziennym życiu nastolatek. Problemy z jakimi wiąże się okres dojrzewania zostały tu przedstawione z przymrużeniem oka, ale tak, aby każda dziewczynka w tym wieku mogła się z nimi identyfikować. Perspektywa trzynastolatki pokazuje jej krytyczne spojrzenie nie tylko na świat jej szkolnych kolegów, ale również na rzeczywistość otaczających ją dorosłych. Paula, Nika , Blondi, Maria z parteru oraz wszystkie pozostałe niesamowicie barwne bohaterki sprawiają, że opowieść jest naprawdę zabawna. Czytając ją miałam wrażenie, że rozmawiam z dawno niewidzianą, ale bardzo lubianą koleżanką.
Podsumowując, chciałabym szczerze zachęcić wszystkie nastoletnie dziewczyny do lektury „Trzynastki na karku” chociażby dlatego, że wspólnie łatwiej jest rozwiązywać pojawiające się problemy!
Książka jest napisana ciepłym, pogodnym językiem, nie zawiera długich i nudnych opisów, dzięki czemu można się przy niej przyjemnie zrelaksować. Wciąga czytelnika, zachęca do poznania dalszych losów postaci, które z każdą kolejną kartką stają się nam coraz bliższe. Gorąco polecam, książka godna przeczytania! 
Komentarze

  1. Wspaniała recenzja! Chętnie przeczytam książkę i znów poczuję, jak fajnie być trzynastką :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę Asiu, że Ty masz młodą duszę i z pewnością odnajdziesz się w każdej lekturze dla Dzieci. :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

SERIA : Wydziedziczone. Tom 1-3. Gorzej urodzona. Niespełniona miłość. Tajemnice z przeszłości - Mirosława Kareta

Sycylijskie lwy. Tom 1 - Stefania Auci

Enola Holmes. Tom 3. Sprawa złowieszczych bukietów - Nancy Springer

Punkt widzenia - Małgorzata Rogala

Gdzie śpiewają raki - Delia Owens

Córka fałszerza - Joanna Jax

Coraz mniej światła - Nino Haratischwili

Dziewczyna z sierocińca - Joanna Parasiewicz

Na moment przed świtem & Ostatnia iskra nadziei - Magdalena Wala

Kochankowie burzy. Panna z Jaśminowa - Elżbieta Gizela Erban