Trzynastka na karku - Katarzyna Majgier


Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Jestem zachwycona, że po raz kolejny mogę dodać coś od siebie na bloga prowadzonego przez moją mamę. Zrecenzuję dziś książkę pani Katarzyny Majger pt. ,,Trzynastka na karku", więc zaczynajmy!

Opowieść nastoletniej Ani to pełna zabawnych anegdotek, niezwykle przyjemna w odbiorze lektura, przy której rozrywkę znajdzie wiele dorastających dziewczyn. Książka opowiada o zwykłym, codziennym życiu nastolatek. Problemy z jakimi wiąże się okres dojrzewania zostały tu przedstawione z przymrużeniem oka, ale tak, aby każda dziewczynka w tym wieku mogła się z nimi identyfikować. Perspektywa trzynastolatki pokazuje jej krytyczne spojrzenie nie tylko na świat jej szkolnych kolegów, ale również na rzeczywistość otaczających ją dorosłych. Paula, Nika , Blondi, Maria z parteru oraz wszystkie pozostałe niesamowicie barwne bohaterki sprawiają, że opowieść jest naprawdę zabawna. Czytając ją miałam wrażenie, że rozmawiam z dawno niewidzianą, ale bardzo lubianą koleżanką.
Podsumowując, chciałabym szczerze zachęcić wszystkie nastoletnie dziewczyny do lektury „Trzynastki na karku” chociażby dlatego, że wspólnie łatwiej jest rozwiązywać pojawiające się problemy!
Książka jest napisana ciepłym, pogodnym językiem, nie zawiera długich i nudnych opisów, dzięki czemu można się przy niej przyjemnie zrelaksować. Wciąga czytelnika, zachęca do poznania dalszych losów postaci, które z każdą kolejną kartką stają się nam coraz bliższe. Gorąco polecam, książka godna przeczytania! 
Komentarze

  1. Wspaniała recenzja! Chętnie przeczytam książkę i znów poczuję, jak fajnie być trzynastką :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę Asiu, że Ty masz młodą duszę i z pewnością odnajdziesz się w każdej lekturze dla Dzieci. :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Moja kuzynka Rachela - Daphne du Maurier

Trzy kobiety - Joanna Jax

Horyzont - Jakub Małecki

Coraz mniej światła - Nino Haratischwili

Na wieczne potępienie - Małgorzata Rogala

Jedyny walc - Małgorzata Garkowska

Narcyz - Izabela M. Krasińska

Sztorm - Daria Kaszubowska / SAGA KASZUBSKA tom. 1

Kwadrans - Emilia Kiereś

Deficyt niebieskich migdałów - Agnieszka Zakrzewska