Nancy Drew. Tajemnica starego zegara. Tom 1 - Carolyn Keene

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
W ostatnim czasie moja mama otrzymała od Wydawnictwa Dolnośląskiego pierwszy tom opowieści o nastoletniej pani detektyw - Nancy Drew. Skuszona opisem, grafiką na okładce oraz tematyką lektury, poprosiłam o możliwość zrecenzowania tej wspaniałej powieści i już mogę Wam zdradzić, że lektura mnie nie zawiodła!

,,Nancy Drew. Tajemnica starego zegara" to ciepła, a zarazem trzymająca w napięciu książka przy której nie da się nudzić. Jest lekka i przyjemna w odbiorze -wręcz idealna na mroźny, zimowy wieczór. Jej niewielki format idealnie mieści się w dłoni, dlatego będzie to dobry wybór na wyjazdy i nudne podróże. Spotkamy tam różnorodnych bohaterów z krwi i kości. Chciwi Tophanowie, bezduszni złodzieje, czy fenomenalni przyjaciele oraz rodzina Nancy nadają powieści niesamowity klimat. Ta owiana tajemnicą powieść wręcz emanuje rodzinnym ciepłem, przyjemną atmosferą i świetnym humorem ! Jestem pewna, że fani detektywistycznych zagadek znajdą w niej nie lada rozrywkę.
Sama Nancy jest postacią błyskotliwą, zawsze chętną do pomocy i po prostu przesympatyczną!

Ciekawych doświadczeń dostarczy nam również ekscentryczny pan Crowley, (a raczej jego skrupulatnie schowany testament!) podnoszący ciśnienie wszystkim jego krewnym. Kto by przypuszczał, że zapiski o wielkiej fortunie, będącej dorobkiem całego jego życia, zostaną ukryte w tak nietypowym miejscu?

Może bohaterce grozi śmiertelne niebezpieczeństwo? A może istnieje prawdopodobieństwo, by przebiegły staruszek spisał dwa testamenty?

Tego wszystkiego dowiecie się czytając ,,Tajemnicę starego zegara". Zapewniam, że nie będzie to stracony czas!
Sądzę, że to idealna lektura dla młodych, ciekawych świata i ludzi dziewczyn, które uwielbiają historie owiane tajemnicą, chociaż i takie mole książkowe jak moja mama-dorosłe, ale wciąż tkwiące jedną nogą w literaturze dziecięcej, będą zadowolone ze spotkania z panną Drew.
Gorąco polecam!
Do usłyszenia
Marysia


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Enola Holmes. Tom 3. Sprawa złowieszczych bukietów - Nancy Springer

Gdzie śpiewają raki - Delia Owens

Trzy kobiety - Joanna Jax

Na moment przed świtem & Ostatnia iskra nadziei - Magdalena Wala

Miedziany listek - Emilia Kiereś

Coraz mniej światła - Nino Haratischwili

Sycylijskie lwy. Tom 1 - Stefania Auci

SERIA : Wydziedziczone. Tom 1-3. Gorzej urodzona. Niespełniona miłość. Tajemnice z przeszłości - Mirosława Kareta

Córka fałszerza - Joanna Jax

Kochankowie burzy. Panna z Jaśminowa - Elżbieta Gizela Erban