Paragraf 148 - Jacek Ostrowski

NOTATKA SŁUŻBOWA

Niejaki Andriej Januariewicz Wyszynski, brat nasz i wzór w przykładnym karaniu przeciwników jedynego słusznego naszego ustroju komunistycznego zwykł mawiać, że wystarczy tylko „dać mu człowieka, a paragraf się znajdzie”. Nikt do końca święty nie jest, a nawet jak jest, to i tak nie jest. Wszystko jest kwestią oceniającego podane na tacy fakty.
Z dostępnych akt możemy przypuszczać, że mecenas Zuzanna Lewandowska nie będzie zbyt trudnym obiektem do rozpracowania. Nadużywa, zapomina i pali niczym smok. W dodatku ma inteligenckie korzenie (brak chłopskich przodków i krewnych na wsi) . Aha, przyjaciół też raczej nie wybiera według podanych wytycznych. Słabo, bardzo słabo. W notatce należy także dodać, że obiekt posiada gadającą papugę. (sprawa w toku, zwierzę sprzeciwia się władzy ludowej!!).
Nasze dumne lata, lata siedemdziesiąte pełne rozwoju miłości braterskiej pomiędzy intelektualistą, a chłopem w żadnej mierze nie będą tolerowały głupich babsztyli z gadającymi ptakami!
Melduję, że sprawa komplikuje się z dnia na dzień coraz to bardziej, albowiem mecenaska wzięła sprawę z trupem, nie jednym zresztą jak donoszą nasi ludzie w terenie. Taką fe-mi-ni-sty-czną!! Należy jak najprędzej uciąć temu głowę!
Osobę podejrzaną wytypowaliśmy już wzorcowo (wszystkie standardy MO zachowane!), a ta nam tylko szkodzi, bruździ i oczernia wizerunek. Yyyy...znaczy się utrudnia prowadzenie czynności służbowych.
Coś z tym szybko należy zrobić i ukarać wskazane wcześniej jednostki (przez nas rzecz jasne skazane!).
Notatka służbowa Łukaszczyk Katarzyny
I jeszcze te, no appendixy, czy jak im tam:
Niniejszym melduje się, że czyta się szybko i gładko i tylko strach później położyć się do łóżka, bo nie daj Boże, obudzimy się znowu w tych czasach!
Czytać towarzysze i towarzyszki!Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Moja kuzynka Rachela - Daphne du Maurier

Trzy kobiety - Joanna Jax

Horyzont - Jakub Małecki

Coraz mniej światła - Nino Haratischwili

Na wieczne potępienie - Małgorzata Rogala

Jedyny walc - Małgorzata Garkowska

Narcyz - Izabela M. Krasińska

Sztorm - Daria Kaszubowska / SAGA KASZUBSKA tom. 1

Kwadrans - Emilia Kiereś

Deficyt niebieskich migdałów - Agnieszka Zakrzewska