Świeża krew. Kryształowi. Tom 1 - Joanna Opiat-Bojarska


„Świeża krew” przydaje się wszędzie, tym bardziej w strukturach policji. Od lat w tym samym układzie działają wszystkie znane trybiki. Nic już nie zaskoczy, nic nie zdziwi. Puzzle układają się praktycznie same w kolejne obrazki. Nie wszystko zgodne z literą prawa, ale z czegoś żyć trzeba..

To czas weryfikuje górnolotne poglądy z czasów młodości. Eliminacja obiektu to zadanie dla bogów w czarnych kominiarkach. Masz skrupuły, nie żyjesz!

Coś wypada niespodziewanie z torów? Idealnie, tu normy są dużo szersze, jeśli istnieją w ogóle …Papier przyjmie wszystko, kto pyta jak było naprawdę??

Co chcesz? Każdą sprawę przekuwamy na nasz sukces. Policjant oczyszczony? Punkt dla nas. Policjant oskarżony? Też punkt dla nas”.

Kipi testosteron. Poprawność genderowa, polityczna, językowa? Nie istnieje. Następne pytanie proszę.

Licznik prędkości zdaje się nie mieć końca, szybuje aż do nieba.

W życiu i w pracy najistotniejsza jest przede wszystkim szybka jazda. Brak tu miłych, elokwentnych chłopców. Dobry mąż i ojciec? Proszę wybrać inną książkę!!

Ustawmy lepiej kolejne rozdanie.

Nowy element pojawia się w najmniej pożądanej chwili. Brudne interesy idą świetnie, wszystko w imię sprawiedliwości i z odznaką w ręce. „Kryształowy”policjant, powołany, by naprawić schemat, ma swoje zadanie, stary zespół swoje. Czy spotkają się gdzieś po drodze? Czy ktoś kogoś przekabaci? Forsą? Dragami? Rozsądkiem? Instagramowe kobiety dopinają przestrzeń. Będzie duszno, będzie gorąco, z pewnością ktoś musi zapłacić za wystawiony przez mafiosów rachunek . Dobry policjant kontra zły. To nie mogło się nie udać!

Joanna Opiat-Bojarska „Świeża krew” tom pierwszy serii „Kryształowi”

Polecam!!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Enola Holmes. Tom 3. Sprawa złowieszczych bukietów - Nancy Springer

Gdzie śpiewają raki - Delia Owens

Na moment przed świtem & Ostatnia iskra nadziei - Magdalena Wala

Trzy kobiety - Joanna Jax

Miedziany listek - Emilia Kiereś

Coraz mniej światła - Nino Haratischwili

Sycylijskie lwy. Tom 1 - Stefania Auci

SERIA : Wydziedziczone. Tom 1-3. Gorzej urodzona. Niespełniona miłość. Tajemnice z przeszłości - Mirosława Kareta

Córka fałszerza - Joanna Jax

Kochankowie burzy. Panna z Jaśminowa - Elżbieta Gizela Erban